
Міські новини (1248)
Шановні прилучани!
Щиро вітаю вас зі світлим Воскресінням Христовим!
Великдень – це свято любові та відродження, символ нашого спасіння.
Уже вчетверте це величне свято ми зустрічаємо під час неймовірних випробувань жорстокою війною, яку віроломно почала проти нашої держави росія. Тож нехай Господь оберігає та захищає нашу рідну Україну, наші рідні міста та села, життя кожного українця.
Дякую всім захисникам і захисницям, усім, хто зробив усе можливе для того, щоб ми зустріли Христове Воскресіння. Вічна пам’ять загиблим, які віддали за це своє життя.
Максимальна підтримка військових була й залишається сьогодні одним із найпріоритетніших напрямків роботи Прилуцької міської ради. У ході 60-ї (позачергової) сесії міськради 9 квітня депутати підтримали внесення змін у діючі Програми підтримки ветеранів війни, членів сімей загиблих (померлих) ветеранів війни, підвищення обороноздатності та безпеки нашої країни.
Так, у першу чергу, додатково 13 мільйонів гривень було передбачено на підтримку наших захисників. Відповідно, продовжиться допомога Збройним Силам України (додано 5 мільйонів), мобілізованим (ще плюс 5 мільйонів (до цього виділялося 3 млн) для надання одноразової матеріальної допомоги по 15 тисяч гривень кожному) та, звісно ж, пораненим військовим (на початку року було виділено 2 мільйони гривень, наразі додано ще 3 мільйони), кількість яких, на жаль, значно збільшилася останнім часом.
Як відомо, в центральній міській лікарні сьогодні ведеться капітальний ремонт 3-го та 4-го поверхів стаціонарного відділення. Вартість цих робіт становить 150 мільйонів. Завдяки активній роботі адміністрації та колективу медичного закладу вдалося підписати Меморандум про співпрацю з Бельгійським агентством із розвитку Enabel, яке й гарантує проведення таких грандіозних ремонтних робіт. Треба сказати, що буде не просто виконаний капітальний ремонт, а також будуть придбані всі необхідні меблі для оновлених відділень. У свою чергу, міська рада й увесь депутатський корпус прийняли рішення також підтримати наших лікарів. Саме тому з міського бюджету було виділено 20 мільйонів гривень на придбання необхідного сучасного медичного обладнання, щоб виконувати ті чи інші оперативні втручання й іншого роду маніпуляції для нашого населення.
У ході засідання 59 (позачергової) сесії, яке відбулося 4 березня, було прийняте рішення про виділення коштів для виплати матеріальної допомоги мобілізованим, які, починаючи з 2022 року, тобто з першого дня повномасштабного вторгнення росіян на нашу землю, захищають суверенітет і територіальну цілісність України. На той момент було передбачено та виділено 3 млн грн. На сьогодні вже використано 2 млн 490 тис. грн. Саме тому вже на найближчій сесії планується додати на ці потреби ще 3 мільйони з міського бюджету.
За яким принципом виділяється матеріальна допомога?
Електросамокати – швидкий, легкий і цікавий спосіб пересування вулицями міста на відносно невеликі відстані, особливо в теплу пору року. Саме тому, з початком весни у багатьох містах розпочали активну роботу оператори прокату електросамокатів. Не обійшла ця тенденція і Прилуки. Усе частіше прилучани почали бачити імпровізовані «парковки» електросамокатів по місту та молодь, яка успішно ними користується.
Водночас усе має бути в правовому полі, тож міськрада вирішила врегулювати відносини з операторами прокату електросамокатів, які працюють у нашому місті.
Із цією метою члени виконавчого комітекту в ході чергового засідання затвердили схеми місць дислокації електросамокатів на території нашого міста для товариства з обмеженою відповідальністю «Рухукр». Наразі це поки єдина компанія, яка надає подібного роду послуги в Прилуках. Якщо з’явиться ще хтось, по ньому прийматиметься окреме рішення.
У Прилуках розпочалася всеукраїнська акція з благоустрою «За чисте довкілля» та День благоустрою, що триватиме до 25 квітня. Відповідне рішення затверджене розпорядженням міського голови №31р від 20 березня 2025 року.
Метою акції є покращення санітарного стану території Прилук, прибирання парків, скверів, узбіч, а також належне прибирання та висадка клумб.
Для організації заходів працювала робоча група, до складу якої увійшли посадовці міської ради та керівники комунальних підприємств. У ході обговорень було визначено обсяги робіт і розподілено завдання між установами та підприємствами міста. Мова йде як про комунальні підприємства, управління та відділи міської ради, так і про всі навчальні заклади (дошкільні, загальноосвітні, позашкільні, а також професійний ліцей і фахові коледжі).
Тут треба зауважити, що до робіт може залучатися виключно доросле населення. Залучати школярів і студентів до виконання робіт чи до участі в заходах, не пов’язаних із освітньою програмою, забороняється. І якщо ще з десяток років тому спостерігати за групами дітей, які дружньо загрібають прилеглі до шкіл території було звичайною справою, то сьогодні за це – кримінальна відповідальність.