Молодь і час (35)
Учасники проєкту «Літня молодіжна школа «Прилука-2023» провели гру-вікторину «Культурний фронт» у рамках відзначення Дня молоді. Натхненні Школою та мандрівками молоді люди сформували дві команди: «де-Бальмени» та «Пундики», які отримали завдання, що стосуються спадщини Прилуччини. Звісно ж, перемогла МОЛОДІСТЬ.
Навчальною програмою молодіжної Літньої школи «Прилука-2023» на липень місяць передбачено дослідницькі відвідини малознаних осередків історико-культурної спадщини, що розташовані на теренах територіальних громад Прилуцького району.
Так, 4 липня відбулася перша поїздка маршрутом «м. Прилуки – с. Дідівці – с. Переволочна – с. Боршна – м. Прилуки».
Юних дослідників очікували нові локації, відкриття та захоплення!
Поїздка відбулася завдячуючи громадам і їхнім представникам, зокрема:
Рижковій Тетяні Михайлівні – діловоду Переволочнянського старостинського округу Сухополов’янської сільської ради;
Подоляко Ользі Миколаївні – завідуючій бібліотекою;
Буймистер Ларисі Миколаївні – директору БК с. Переволочна;
Очільнику Спасо-Преображенської церкви с. Переволочна – отцю Василю;
Каленіченко Валентині Іванівні – завідуючій Боршенським сільським клубом.
Статтю присвячено теоретичному огляду різновидів комунікативного впливу – сугестії та маніпуляції, розглянуто їхні специфічні риси та наявні класифікації. Зроблено спробу розмежування цих різновидів комунікативного впливу з виокремленням диференційних ознак. Акцентовано на деструктивності та наскрізній негативності маніпуляції.
Ключові слова: сугестія, маніпуляція, негативність, комунікативний вплив, диференційні ознаки.
Явище маніпуляції, що реалізується у всіх сферах людського життя, зацікавлювало велику кількість як зарубіжних, так і українських учених, зокрема, в аспекті політичної комунікації (Є. М. Богданов, О. Д. Бойко, Г. В. Грачов, С. Г. Карамурза, Н. В. Кондратенко, А. Д. Кривоносов, М. М. Малишевський, І. К. Мельник, В. А. Мойсеєв, Д. В. Ольшанський, А. П. Чудінов), реклами різних жанрів (Д. Аакер, Р. Бартра, Дж. Брайант, Дж. Бернетт, А. В. Ковалевська, Т. Ю. Ковалевська, Л. Ф. Компанцева, Дж. Майєрс, С. Моріарті, В. Л. Музикант, Н. В. Слухай, С. Томпсон, О. О. Феофанов, І. Ю. Черепанова), міжособистісного та ділового спілкування (М. Боденхаммер, М. Р. Душкіна, В. Г. Зазикін, Д. Карнегі, А. П. Мельников, А. А. Осипова, В. М. Панкратов, К. Ф. Сєдов, У. Уеллс, Ф. І. Хміль, М. Холл, Г. Л. Чайка, Р. Чалдіні, Т. К. Чмут та ін.).
Проте детального теоретичного огляду видів комунікативного впливу з виокремленням чітких критеріїв розмежування, диференційних ознак власне маніпуляції та сугестії майже немає, що увиразнює актуальність нашої розвідки.
Заснувала це свято Генеральна Асамблея ООН 1998 року. У 2022 році в Україні вперше разом із усіма відсвяткували День молоді в серпні, а не в червні, як це було раніше.
Міжнародний день молоді був запропонований молоддю в 1991 році на І сесії Світового молодіжного форуму системи ООН у Відні. Форум рекомендував, щоб День молоді був оголошений для збору грошей, просування та підтримки Фонду молоді ООН у партнерстві з молодіжними організаціями.
Рішення про оголошення 12 серпня Міжнародним днем молоді було підтримано на І сесії Світової конференції Міністрів у справах молоді, що проходила в Лісабоні 8-12 серпня 1998 року.
До 2022 року в Україні День молоді щорічно припадав на останню неділю червня. Тобто подія мала б відбутися 26 червня 2022 року.
Однак молодіжні організації та рухи подали ініціативу про перенесення святкування на іншу дату, коли проводять Міжнародний день молоді в усьому світі.
29 липня 2021 року з метою підтримки прагнення української молоді до інтеграції в європейську спільноту, утвердження цінностей демократії та свободи, а також ураховуючи ініціативу молодіжних організацій і рухів, Президент України Володимир Зеленський установив в Україні День молоді, який відзначатимуть щороку 12 серпня в Міжнародний день молоді. Було підписано відповідний указ. Документ почав діяти з 1 січня 2022 року.
На віки вічні молодими залишаються українські юнаки та дівчата, віддаючи свої життя за рідну землю в борні з московською ордою...
Прилуки – це мальовниче місто, яке розкинуло свої володіння на березі річки Удай. Сьогодні це місто молоді, креативних, талановитих та обдарованих людей. Але ж частенько виникає питання: чим у нашому місті займатися молодому поколінню, як розвиватися, самореалізовуватися? І де це все робити?
Та все ж у Прилуках є така місцина – одним із центрів дозвілля є громада активістів під назвою «Молодіжна платформа». За словами координаторки проєкту Анни Білаш, «Молодіжна платформа міста Прилуки» реалізовує культурні, соціальні та екологічні проєкти, створює можливості для культурного розвитку та відпочинку молоді. Тут вони активно проводять різноманітні заходи, кінопокази, вечори гумору, stand-up вечори, екочеленджі.
16 вересня 2021 року в історичній частині міста відбувся молодіжний квест до Дня міста.
Завдяки Прилуцькому краєзнавчому музею імені Василя Івановича Маслова та випускникам «Шко-ли амбасадорів», студенти ВНЗ міста дізналися цікаві факти про споруди, які здаються нам звичайними, але мають давню історію.
Головною підтримкою та партнерами заходу стали відділ сім’ї, молоді та спорту Прилуцької міської ради, які надали всім учасникам гарні подарунки за участь.
Останні коментарі
-
Потрібні нові системи сповіщення
Написав Антон 22.02.2024 (Міські новини)
- Бажано, щоб і старі системи сповіщали про відбій
- Як вони так швидко вибиваються ті ями...
- Але ж проблема існує...
Будьте на зв'язку з нами
Заголовок
- Боржники військового містечка №12 Прокоментуй першим!
- 11 апаратів гемодіалізу від Благодійного фонду молодіжної ініціативи «Надія» Валерія Дубіля отримали лікарні різних міст Прокоментуй першим!
- Зарано відійшли у вічність… Прокоментуй першим!
- Прилучанка здобула бронзу на чемпіонаті України з боксу Прокоментуй першим!
- Увійшли в опалювальний сезон із мільйонними боргами Прокоментуй першим!
- Допомога обласних депутатів Прокоментуй першим!
Теги
Фото зі статті
Хто на сайті
Зараз 526 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті