№ 19
9 травня 2024 року

Культура

Культура (163)

Четвер, Квт. 25 2024


Презентація нових книг Людмили Охріменко

18 квітня в міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулася презентація нових книг харківської письменниці Людмили Охріменко – «Далека блакитна далечінь» і «Люлечки – дарувальники снів», що написана у співпраці з Євгенією Пірог.
Майстриня слова розповіла про свою волонтерську діяльність, яку розпочала ще з 2014 року, коли росія вперше вторглася на територію України. Саме тоді, з нотаток про волонтерські дні та війну, зародилася її історія як письменниці. Тож, більшість її книг про це: про справжні людські історії та про неї саму, її переосмислення себе та віднаходження своєї ідентичності, про людяність і незламність – тобто, про всіх нас, українців. До речі, цікавий факт: хоча Людмила й писала різноманітні епічні та ліричні твори з самого дитинства, справжньою письменницею себе ніколи не вважала, називаючи це простим хобі. Лише у 2021 році, коли «Оскар», одна з головних книг у її творчому доробку, перемогла на Міжнародному літературному конкурсі «Коронація Слова» й отримала широке визнання, вона з упевненістю змогла сказати: «Я – письменниця!».

Четвер, Квт. 11 2024

У міському Будинку культури 6 квітня відбувся благодійний захід «Танець заради життя українців», організований із метою збору коштів для потреб наших земляків-військових із 164 батальйону, що знаходяться сьогодні на Донецькому напрямку.
На сцені з неймовірними номерами виступили народні ансамблі «Прилучанка», «Пролісок», «Горлиця», а також чарівні дівчата проєкту «Крем брюле». Усі вони вразили аудиторію своїми талантами та енергією, створивши неймовірну атмосферу музики й танцю. Протягом усього концерту біля сцени стояли скриньки для збору коштів, задонатити також можна було і онлайн, відсканувавши код.

Четвер, Бер. 28 2024

або як програміст Олег Кулешов відкрив у собі художника

Днями в Прилуцькій міській центральній бібліотеці імені Любові Забашти відбулася урочиста презентація робіт художника-початківця Олега Кулешова.
Урочисте відкриття художньої виставки відбулося 23 березня о 13.00, куди могли прийти всі охочі та позна- йомитися з ним та його творчістю.
Подорож Олега Кулешова у світ мистецтва почалася лише рік тому, але вже за такий короткий термін він устиг відзначитися як талановитий художник і створити чимало чудових картин. Серед них – графіка та малюнки, виконані гуашшю й пастеллю. Архітектура, місто, тварини, пейзажі, квіти – усе це він зображує на своїх картинах. Тож, крім безлічі технік, у своєму художньому арсеналі він має й безліч сюжетів.

Четвер, Бер. 07 2024

27 лютого в бібліотеці імені Любові Забашти відбулося вручення літературно-мистецької премії ім. Л. Забашти «Квіт папороті – 2023» та урочисте відзначення її переможців.
Нагадаємо, що здобутки в літературі та мистецтві відзначаються почергово (раз на 2 роки). Цьогоріч переможців визначали саме за здобутки в мистецтві. 2 лютого відбулося фінальне засідання членів літературно-мистецької премії, де і було визначено найкращих.
Цьогоріч дипломантом І ступеня став Народний художній колектив Студії театрального мистецтва «Казкар» ЦТДЮ (керівник Юлія Сікалова), дипломантом ІІ ступеня – вихованці Арт-студії «Колаж» ЦТДЮ (керівник Анастасія Волик), дипломанти ІІІ ступеня – вихованці гуртка «Чарівна намистинка» ЦТДЮ (керівник Ольга Колесникова).
Лауреаткою премії «Квіт папороті – 2023» стала художниця-аматорка Раїса Лябах.

Четвер, Лют. 15 2024

На юнацькому відділі міської центральної бібліотеки імені Любові Забашти відкрилася виставка «Кольоровість» вихованки художньої артстудії «КімNata» Віки ПАСІЧНОЇ.
Для 15-річної художниці це перша така виставка. Малювати Вікторія розпочала ще змалечку. Та й узагалі її потяг до мистецтва має, можна сказати, спадковий характер – в родині живописом захоплюються мама та бабуся. Віка ж у свою чергу більше цікавиться графікою та працює переважно в напрямку «реалізм». Як зізнається сама юна мисткиня, працюючи над натюрмортами та з натури, все ж надає перевагу реалізації на полотні польоту власної фантазії й уяви.

Вівторок, Лют. 13 2024

У третю середу січня кожного року у світі відзначається День музейного селфі (Museum Selfie Day). Уперше його відзначання запропонували у 2014 році працівники Європейського колективу Culture Themes. Метою впровадження цієї дати є заохочення якомога більшої кількості людей до знайомства з історією та мистецтвом, зокрема, привернути увагу до музею, як місця локального історичного надбання в умовах сьогодення, умовах боротьби за власну ідентичність. Тим, кому сподобалася ця ідея, слід завітати до будь- якого музею, обрати експонат, який залишив найяскравіше враження, зробити з ним селфі та викласти фото в соціальних мережах.
Приєднавшись до даної ініціативи міжнародної спільноти, ви отримаєте масу позитивних емоцій та унікальну можливість розповісти своїм підписникам мовою «селфі» про свій улюблений експонат.

Фото зі статті

Шановні прилучани! 9 травня в Україні відзначають День Європи –...
Уже близько 2 тижнів у місті активно триває ямковий ремонт...
Учасники бойових дій, люди з інвалідністю внаслідок війни, члени...
У рамках участі в проєкті міжнародної технічної допомоги...
Відтепер подвиг наших полеглих Героїв-земляків може бути...
Щиросердно вітаю вас із найбільшим християнським святом –...
Шановні прилучани! Прийміть найщиріші вітання з величним...
«Чоловік повинен не говорити, а робити» – такої думки...
Два будинки готують до відключення від ЦО Відповідно до Порядку...
ода й уся рослинність починає активно рости та квітнути, трава,...

Хто на сайті

Зараз 143 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

050-916-95-31

Підпишись на нашу розсилку!