№ 19
9 травня 2024 року

Влада і громада

Влада і громада (10)

Середа, Лип. 22 2020

17 липня Верховна Рада України прийняла Постанову №3650 «Про утворення та ліквідацію районів». Згідно з документом, тепер в Україні 136 районів. Старі 490 районів парламент ліквідував.

У Чернігівській області замість 22-х районів буде 5:
Корюківський район (з адміністративним центром у місті Корюківка) у складі територій Корюківської міської, Менської міської, Сновської міської, Сосницької селищної, Холминської селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України;
Ніжинський район (з адміністративним центром у місті Ніжин) у складі територій Батуринської міської, Бахмацької міської, Бобровицької міської, Борзнянської міської, Вертіївської сільської, Височанської сільської, Дмитрівської селищної, Комарівської сільської, Крутівської сільської, Лосинівської селищної, Макіївської сільської, Мринської сільської, Ніжинської міської, Новобасанської сільської, Носівської міської, Плисківської сільської, Талалаївської сільської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України;
Новгород-Сіверський район (з адміністративним центром у місті Новгород-Сіверський) у складі територій Коропської селищної, Новгород-Сіверської міської, Понорницької селищної, Семенівської міської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України;
Прилуцький район (з адміністративним центром у місті Прилуки) у складі територій Варвинської селищної, Ічнянської міської, Ладанської селищної, Линовицької селищної, Малодівицької селищної, Парафіївської селищної, Прилуцької міської, Срібнянської селищної, Сухополов’янської сільської, Талалаївської селищної, Яблунівської сільської територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України;

Середа, Лют. 06 2019

Станом на 15.01.2019 року в Україні нараховується 11 млн 470 тис. пенсіонерів, що значно більше, ніж працюючих осіб. З них близько 490 тис. пенсіонерів силових структур. Станом на 1 січня 2019 року, у зв’язку зі збільшенням мінімальної заробітної плати, мінімальна пенсія стала в розмірі 1497 грн, а середня пенсія по Україні склала 2645 грн 60 коп, що еквівалентно 93$ США. За 2014-2018 рр. кількість пенсіонерів в Україні зменшилася більш ніж на 2 млн чоловік. Враховуючи, що все в нашій країні йде в порівнянні до доларового еквіваленту, бо залежить від цін на енергоресурси, то й ціни на продукти та все інше зростають. Хоча пенсії українців за ці роки й зросли в 2,5-3 рази, але мінімальна пенсія у 2019р. складатиме лише 1497 грн (53 дол. США), що відповідає також і визначеному на цей рік споживчому кошику пенсіонера. Такі цифри визнані ЮНЕСКО як украй трагічні й нічим не кращі, ніж черговий голодомор. А тому, по стандартам життя в світі ми знаходимося в списках другої сотні, разом із африканськими країнами.
У Законі України «Про держбюджет на 2019 рік» передбачено 167 млрд грн на виплату пенсій і скорочено до 20 мрлд грн суму, розраховану на субсидії громадянам (здебільшого пенсіонерам). Варто зазначити, що у 2018 р. фінансування держбюджету по субсидіям складало 62 млрд грн. Це все відбувається в умовах подорожчання плати за енергоресурси (газ, електроенергію, воду, тепло) від їхніх власників – олігархів, яких усього декілька, як монополістів у державі. Росте оплата за ЖКГ, ліки, освіту, продукти харчування.
Разом із тим, незважаючи на діючі закони та підзаконні акти держави про індексацію пенсій і зарплат, таку індексацію одержують лише окремі пенсіонери, які відстоюють свої права у вищих інстанціях та судах. Така індексація передбачається з 01.03.2019 року, але чи вона відбудеться реально, адже «хороші обіцянки» перед черговими виборами ми вже звикли чути.

Середа, Черв. 21 2017

Нині доволі популярно ставити запитання до роботи міської ради та, зокрема, міського голови на сторінках газет. Причому дізнатися відповідь на кожне з них у більш професійному форматі нічого не заважає. Керівництво міста не чинить жодних перепон щодо діяльності депутатів міської ради. Проте не всі взаємодіють в офіційному порядку.
Одним з активних дописувачів газети «Град Прилуки» з-поміж депутатів, які обирають формат публічного ведення діалогу з міською радою через пресу, є Артем Рожко.
У кожній із публікацій депутат чітко вказує моменти, якими невдоволений, і прагне не лише почути, а й прочитати до них коментар. У  останньому дописі Артем Миколайович наголошує: «Такої безгосподарності, як зараз, я не можу пригадати взагалі за 37 років мого життя в Прилуках». Тож пропонуємо вашій увазі перелік уточнень, які повинні задовольнити публічний запит депутата.
Наприклад, претензії до фарбування фасаду приміщення міської ради викликають достатньо питань щодо обізнаності Артема Миколайовича в проблемах міста. Варто нагадати, що в минулому році фінансова спроможність міської ради була значно кращою. Тому під час засіданні 16 сесії міської ради 7 скликання 25 депутатів одноголосно ухвалили рішення «Про зміни бюджетних призначень міського бюджету», у якому йшла мова про виділення коштів на заплановані облицювальні роботи.

Середа, Квт. 26 2017

Минулої п’ятниці відбулася презентація проекту «Встановлення системи електронного голосування «Розумна рада». У сесійній залі міськради зустрілися міський голова Ольга Попенко, представники спільного Проекту ЄС/ПРООН на чолі з міжнародним менеджером Хендріком ван Зілом, депутати й посадовці міської ради. Урочистий захід транслювався наживо на каналі Прилуцької міської ради в YouTube.
Із вітальним словом до присутніх звернулась Ольга Попенко, наголосивши на успішності партнерства Прилук із ЄС/ПРООН, яке розпочалося 2015 року: «За цей час у місті впроваджено та завершується впровадження чотирнадцяти ініціатив організацій громад міста – ОСББ та ГО, загальна вартість яких становить більш як вісім мільйонів гривень. Наше місто має досвід співпраці з різними міжнародними фінансовими інституціями, але цей проект є найрезультативнішим».

Четвер, Бер. 09 2017

Новий склад громадської ради
почав активно працювати

3 березня відбулося перше засідання громадської ради в новому складі. Члени громадської ради жваво обговорили питання порядку денного та прийняли конструктивні рішення, повідомляє сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Прилуцької міської ради.
Головою громадської ради при виконавчому комітеті Прилуцької міської ради обрано Олександра Руденка, для якого це вже другий термін головування. Секретарем громадської ради обрано Олену Александрову, завідувача сектора інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю міської ради. Також обрано заступників голови громадської ради: Марію Зінченко та Володимира Нежиборця.
Члени громадської ради обговорили, внесли свої пропозиції та схвалили Положення громадської ради при виконавчому комітеті Прилуцької міської ради.

Середа, Бер. 01 2017

Про участь міста Прилуки в інвестиційному Проекті НЕФКО «Підвищення енергоефективності об’єктів бюджетної сфери (освітні навчальні заклади) та системи зовнішнього освітлення м. Прилуки» 27 лютого на апаратній нараді міського голови доповіла начальник фінансового управління міської ради Олена Ворона. Робоча група міської ради тісно співпрацює з консультантами НЕФКО та Міністерством Фінансів України, займаючись оформленням необхідних документів, які допоможуть Прилукам отримати кредитні й грантові кошти, повідомляє прес-секретар міської ради Любов Рубан.
Затвердивши необхідний пакет документів, місто отримає 11 990 000 гривень кредитних коштів під 3% річних на 5 років із відстрочкою в погашенні на 6 місяців. А ще, додатково до кредиту, – грант у розмірі 5 590 000 гривень, який не потрібно компенсувати. Якщо порахувати суму відсотків, які місто повинно буде сплатити, і суму гранту, то матимемо ріст у плюсі близько 5 мільйонів гривень, зазначила начальник фінуправління.

Середа, Груд. 14 2016

За рік успішної роботи перед жителями Центрального мікрорайону міста звітувала Ольга Попенко. Суттєвим нововведенням звітного процесу стало залучення до діалогу з мешканцями їхніх обранців. Адже далеко не кожен прилучанин знає в обличчя представника своєї виборчої дільниці, а тим паче знайомий зі змінами, які спричинила саме його діяльність. Тож 12 грудня перед виборцями постали й депутати ради.
Кожну витрачену копійку цьогорічного бюджету Ольга Михайлівна «розклала по поличках», а також гордо продемонструвала результати залучення зовнішніх і внутрішніх інвестицій у розвиток міста.
Низка європейських програм розвитку інфраструктури підкорилася Прилукам непросто, але ми все ж отримали підтримку НЕФКО, ЄС/ПРООН та COMUS. Також за ініціативи депутатського корпусу в Прилуках бюджетні установи та комунальні підприємства одними з перших у державі розпочали здійснювати закупівлі через електронну систему ProZorro.
За рік відбулося багато позитивних змін, які стосувалися незахищених та вразливих верств населення. Уперше для фінансування міських програм у сфері соціального захисту було виділено 4 536 600 гривень.
Можна з упевненістю сказати, що звіт міського голови відвідали небайдужі, а точніше ті мешканці, котрі мали питання до керівництва ради. Останні стосувалися черги на спилювання дерев, яка, до речі, цьогоріч рухається в небаченому досі темпі, проїзду по міських дорогах великовагового транспорту, добросусідських відносин, облаштування стоянок для авто й освітлення вулиць.
Вислухавши скарги, мер міста пообіцяла за лічені дні усунути «дрібні» та сприяти якомога швидшому розв’язанню більших проблем.
Під час зібрання в актовій залі міської ради звучали й слова вдячності – не лише на адресу міського голови, а й на ім’я депутата ради Володимира Мазуренка та керівників житлово-комунальних підприємств.

Середа, Лист. 23 2016

До створення стратегії місцевого розвитку може долучитися кожен прилучанин

 

Долучитися 15 листопада було проведено Форум місцевого розвитку за участі посадовців міської ради, представників дорадчих органів місцевого самоврядування, ОСББ, громадських організацій та бізнесменів Прилук. Про це повідомляє сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю міської ради.

Координатор Проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду-III» Олександр Сивенко зазанчив, що орієнтиром для регіонального розвитку має стати Декларація «17 цілей сталого розвитку», яку одностайно прийняли 193 держави-члени ООН. Саме на основі цього документа та його положень наше місто має розробити власну «Стратегію розвитку міста на 2017-2020 роки».

Розглянувши Проект плану Стратегічного розвитку нашого міста на наступні чотири роки, учасники Форуму зазначили, що він визначає наступні стратегічні напрямки: економічний розвиток території, покращення якості життя, розвиток соціальних послуг, орієнтованих на громаду, та розвиток громадянського суспільства в місті. Наявність «Стратегії» відкриє Прилукам двері для участі в проектах закордонних партнерів, адже найпершою вимогою такої співпраці є саме задокументоване бачення й бажання міста розвиватися. З метою залучення міжнародної технічної допомоги, коштів інвесторів на реалізацію актуальних проектів нашої громади доцільно також розробити презентацію інвестиційного та експортного потенціалу Прилук.

Заступник міського голови з питань діяльності виконавчих органів ради Тетяна Фесенко поділилася першими фактичними змінами міста, які будуть прописані в стратегії: «Ми бачимо Прилуки як місто для молоді з потужною громадою, де забезпечено гарантії захисту всіх незахищених верств населення. Вагомими змінами на шляху до цього буде створення на базі територіального центру будинку для людей похилого віку, впровадження соціального таксі, забезпечення належним обладнанням медичних закладів міста, а задля здоров’я та підвищення активного способу життя громади – встановлення спортивних майданчиків».

До обговорення цілей сталого розвитку та визначення індикаторів їх досягнення варто залучити широке коло громадськості міста. Подати власні пропозиції, які буде враховано, може кожен прилучанин, звернувшись до відділу економіки міської ради, що знаходиться на другому поверсі в приміщенні управління праці та соціального захисту населення (кабінет №70).

Середа, Лист. 23 2016

Місце розташування своєї майбутньої власності дізналися 130 учасників АТО

 

Відкрите жеребкування земельних ділянок, на які за законом мають право учасники бойових дій, відбулося 19 листопада в актовій залі міської ради. Із прозорої урни для голосувань першочергово діставали номерки 22 члени сімей загиблих і померлих учасників антитерористичної операції, передає сектор інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Прилуцької міської ради.

 

Земельному розподілу підлягають дві території – по вулиці Перемоги та провулку Валентика. Невдоволені результатом «сліпого» вибору можуть безперешкодно обміняти номерок своєї ділянки з іншим учасником, який налаштований саме на неї. 16 номерків, власники котрих не з’явилися на жеребкування, були опломбовані до наступної зустрічі в присутності більшості фронтових побратимів.

Наразі список городян-учасників АТО налічує близько 330 імен, і невідомо, якою буде надалі ця цифра, адже збройне протистояння української армії із сепаратистськими формуваннями триває.

Після проведення жеребкування воїни спілкувались із представництвом інвестора з Черкас, який здійснює забудову соціального житла в сусідньому регіоні. Офіційна компанія представила можливість зведення котеджного містечка – подібний об’єкт уже готовий до експлуатації в Черкасах. Ті захисники України, котрих зацікавила пропозиція, домовилися про нову зустріч із демонстрацією фото та макетів забудов, аби впевнитися, що пропозиція є реальною.

Середа, Лист. 16 2016

Оголошено результати голосування за проекти «Громадського бюджету»

 

Підсумки загальноміського голосування за проекти-ініціативи мешканців щодо благоустрою та розвитку міста оголосили під час апаратної наради міського голови, яка відбулася 14 листопада.

Нагадаємо, що проекти будуть фінансуватись одним відсотком від міського бюджету на 2017 рік. Ця сума поки що не відома, але, опираючись на цьогорічний показник, фінансове управління підрахувало, що вона буде коливатись у межах півтора мільйона гривень. За словами заступника міського голови Олександра Сивенка, її вистачить на реалізацію трьох великих (до 500 тисяч гривень) та 5 малих (до 50 тисяч гривень) проектів.

До трійки лідерів серед великих проектів «Громадського бюджету» увірвалися: «Охорона тваринного світу, регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у місті Прилуки, облаштування центру реабілітації тварин (1087 голосів), «Територія відпочинку та комфорту «Гармонія» на території в/м №12» (620 голосів) та «Молодіжний інформаційно-навчальний центр» (604 голоси).

П’ятірка малих проектів, які набрали найбільшу кількість голосів, має наступний рейтинг: «Охорона тваринного світу, регулювання чисельності безпритульних тварин гуманними методами у місті Прилуки (кабінет біостерилізації)» (1618 голосів), «Бібліокінозал «Крекс, пекс, фекс!» (1273 голоси), «Освітлення вулиці Ладанської» (600 голосів), «Довідник прилучанина» (134 голоси) та «Дитячий майданчик кустівській дітворі» (130 голосів).

Слід зауважити, що дане голосування ще не затверджує назви проектів-переможців, адже їх реалізація потребує подальшого детального вивчення вказаного авторами розміру фінансування та пошуку вільної комунальної власності для втілення ідей городян.

Загалом за проекти-учасники конкурсу було віддано 4444 голоси, з яких 389 – шляхом онлайн-голосування.

За інформацією сектора інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Прилуцької міської ради

Телефон редакції

050-916-95-31