№ 19
9 травня 2024 року

Ваше здоров’я

Ваше здоров’я (11)

Четвер, Жовт. 05 2023

У Чернігівській області цьогоріч було виписано 300 тисяч електронних рецептів на «Доступні ліки». За погашеними рецептами аптеки області вже отримали 22,3 млн грн від НСЗУ.
Станом на вересень у Чернігівській області 310 аптек є учасницями програми. При цьому в даному регіоні фіксується друга найбільша середня відстань до найближчої аптеки-учасниці програми «Доступні ліки».
«Важливо, щоб кожен українець, який потребує ліків за програмою реімбурсації, знав про таку можливість та міг отримати ліки недалеко від дому. З початку 2023 року мешканцями Чернігівщини погашено 250 тисяч е-рецептів із 300 тисяч виписаних, тобто 83%. Це невисокий показник по країні», – зазначає Голова НСЗУ Наталія Гусак.
Наразі за програмою реімбурсації «Доступні ліки» можна отримати медичні препарати від:
серцево-судинних захворювань;
діабету 2-го типу;
цукрового та нецукрового діабету;
бронхіальної астми;
епілепсії;
розладів психіки та поведінки;
хронічного обструктивного захворювання легенів;
хвороби Паркінсона;
імуносупресивні препарати.

Середа, Вер. 28 2022

1. Чому розчин йоду неефективний? Адже в його складі той самий йодид калію?
Інші види йодних розчинів (спиртовий розчин йоду, розчин Люголя, повідон-йод) не всмоктуються та не накопичуються в щитоподібній залозі, отже не захистять від радіоактивного йоду. Йдеться як про приймання всередину, так і про нанесення йодних сіточок.
Прийом зазначених препаратів у кращому випадку не принесе жодного ефекту, в гіршому ж – зашкодить (хімічні опіки ротової порожнини, стравоходу тощо).
Тому єдиним препаратом для ефективної йодної профілактики залишається калій йодид.

2. Чому калій йодид не рекомендовано вживати людям 40+?
Після 40 років щитоподібна залоза майже не накопичує радіоактивний йод, отже прийом калію йодиду може завдати більше шкоди, ніж користі.
Варто пам’ятати, що калій йодид захищає лише щитоподібну залозу та не може захистити інші органи.
3. Чи можна використати для йодної профілактики препарати, що містять меншу кількість такої ж активної речовини?
Подібні препарати або харчові домішки містять у сотні разів меншу дозу калія йодиду, ніж необхідно для профілактики опромінення в разі ядерних подій. Прийом сотень таблеток таких препаратів не може розглядатися як реальний профілактичний захід, оскільки людина просто фізично не здатна спожити таку величезну кількість таблеток.

Середа, Квт. 28 2021

Хірурги-ортопеди Чернігівського військового шпиталю запрошують на прийом усіх бажаючих

Сім’я, робота, хобі, друзі – усе це вимагає від нас постійного руху. Але іноді в наших суглобів на цей рахунок інші плани. Про те, як подарувати своєму суглобу нове життя шляхом ендопротезування і почати жити «на широку ногу», розповіли начальник травматологічного відділення Чернігівського військового шпиталю Ігор Небрат і лікар-травматолог Михайло Русецький.
Вони мають чималий практичний досвід, набутий у тому числі й під час участі в антитерористичній операції на Сході України. Таких бойових офіцерів у Чернігівському військовому шпиталі – більшість. А сам заклад, очолюваний кандидатом медичних наук, заслуженим лікарем України Олександром Слєсаренком, посідає чільне місце серед медичних закладів Чернігівщини. Лікуватися сюди приїжджають не тільки з усіх куточків області, а й з усієї України. Це й не дивно, адже тут працюють справжні фахівці медичної справи, а таким сучасним обладнанням може похвалитися далеко не кожна лікарня. І що важливо, отримати медичні послуги тут можуть не тільки військові, а й звичайні, штатські, люди.
Отже, що таке ендопротезування суглобів? А це – заміна елементів суглоба за допомогою імплантатів. Тобто своєрідна реконструкція шляхом хірургічного втручання. Імплантати мають анатомічну форму здорового суглоба і дозволяють виконувати весь обсяг рухів. Після подібних операцій пацієнт забуває про болі та повертається до активного життя. Найчастіше проводять операції з ендопротезування кульшових суглобів, адже тазостегнові суглоби – найбільші суглоби тіла людини, вони з’єднують ноги з тілом і саме на ці суглоби припадають великі навантаження. Травмований і хворий тазостегновий суглоб завдає великих страждань людині.

Середа, Квт. 07 2021

Прилучани з 1 квітня зможуть звернутися до гінеколога, психіатра, нарколога, стоматолога, фтизіатра, а також до педіатра.
За даними Національної служби здоров’я України (НСЗУ) саме з 1 квітня почала діяти Програма медичних гарантій-2021. Як усі вже знають, для доступу до безоплатних послуг пацієнтам потрібна декларація з сімейним лікарем та електронне направлення від нього, а також вибір лікарні, яка має відповідний контракт із НСЗУ.

Середа, Трав. 06 2020

Після першого ж летального випадку та підтвердження інфікування на COVID-19 трьох медиків Центральної міської лікарні було вирішено терміново обстежити й інших медичних працівників Прилук.
У результаті маємо гарну новину – усі обстеження медперсоналу на COVID-19 методом ПЛР дослідження показали негативні результати. Буквально в останні дні квітня перевірили всіх працівників відділення інтенсивної терапії та реанімації інфекційного та хірургічного відділення. Як пам’ятаємо, оскільки в одного з працівників хірургічного відділення виявився позитивним ПЛР-тест, то задля того, щоб убезпечити решту працівників і пацієнтів, відділення закрили. Наразі негативні тести на COVID-19 у працівників хірургічного відділення дозволили відновити його роботу. А сталося це вже 1 травня.
За словами головного лікаря Центральної міської лікарні Яни Погорілої, враховуючи перезавантаження обласного лабораторного центру до нашої опорної лікарні надійшов лист-рекомендація, не перевіряти на COVID-19 усіх підряд медиків, а лише тих, хто підпадає під певний перелік.

Середа, Жовт. 23 2019

Днями в окремих ЗМІ та соцмережах була поширена інформація про високі рівні забруднення атмосферного повітря оксидом вуглецю в містах над усією територією України, зокрема і над Черніговом.
Центральна геофізична обсерваторія імені Бориса Срезневського як головна організація з питань методичного керівництва мережею спостережень за хімічним забрудненням довкілля повідомляє, що за даними спостережень мережі гідрометеорологічних організацій концентрації оксиду вуглецю в останні дні залишалися у своїх звичних параметрах.
Так, у Чернігові обласним центром з гідрометеорології проби на вміст шкідливих речовин у повітрі відбираються щоденно в районі вулиць Пирогова та Всіхсвятської. На сьогодні перевищень оксиду вуглецю в обласному центрі не зафіксовано.
Осінні погодні умови – тумани, наявність приземних інверсій, коли при землі утворюється затримуючий шар повітря, можуть сприяти накопиченню забруднювальних речовин. Але за даними спостережень на мережі моніторингу гідрометслужби в останні дні високих рівнів забруднення оксидом вуглецю не зафіксовано.
Окрім автомобільних газів та викидів підприємств, причиною утворення смогу є також продукти горіння через спалення сміття та листя на присадибних ділянках. Тому екологи радять жителям приватного сектору не робити цього, а громадянам – викликати правоохоронні органи у разі фіксації таких багать.

Фото зі статті

Шановні прилучани! 9 травня в Україні відзначають День Європи –...
Уже близько 2 тижнів у місті активно триває ямковий ремонт...
Учасники бойових дій, люди з інвалідністю внаслідок війни, члени...
У рамках участі в проєкті міжнародної технічної допомоги...
Відтепер подвиг наших полеглих Героїв-земляків може бути...
Щиросердно вітаю вас із найбільшим християнським святом –...
Шановні прилучани! Прийміть найщиріші вітання з величним...
«Чоловік повинен не говорити, а робити» – такої думки...
Два будинки готують до відключення від ЦО Відповідно до Порядку...
ода й уся рослинність починає активно рости та квітнути, трава,...

Хто на сайті

Зараз 75 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

050-916-95-31

Підпишись на нашу розсилку!