№ 19
9 травня 2024 року

Редакційна стаття

Редакційна стаття (145)

Четвер, Лют. 22 2024

Уже десятий рік поспіль триває криваве протистояння України проти сусідньої держави-агресора, яка намагається окупувати все більше й більше наших земель. Наші воїни героїчно протистоять армії рф на полі бою, стаючи раз за разом активними учасниками бойових дій.
Як відомо, статус «учасника бойових дій» є законодавчо затвердженим і несе за собою певний соціальний захист уряду військовослужбовців, які його отримали. Так, учасниками бойових дій є особи, які брали участь у виконанні бойових завдань по захисту України в складі військових підрозділів, з’єднань або об’єднань усіх видів військ ЗСУ і не тільки.
Насправді сьогодні отримати статус УБД можуть не лише військові, а й члени добровольчих формувань.
Водночас, для отримання статусу УБД потрібно зібрати чимало документів із підписами, доказів участі у бойових діях, проінформувати командира або іншого керівника військової частини про бажання отримати статус тощо.

Четвер, Жовт. 26 2023

Наказом Міністерства енергетики України №292 від 29.09.2023 р. затверджено «Порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання в багатоквартирному будинку».
Розробка та затвердження Порядку ТО мала відбутися відповідно до Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань у сфері надання житлово-комунальних послуг» від 03.12.2020 р. №1060-ІХ ще в липні 2021р.
Неприйняття законодавчих актів створювало низку проблем для споживачів природного газу, які постійно піддавалися незаконним діям від монополістів Операторів ГРМ. Під приводом законодавчої невизначеності, відсутності проведення технічного обслуговування газових мереж деякі будинки відключали від газопостачання.

Четвер, Сер. 03 2023

Нещодавно в Прилуках з’явилася ще одна Громадська організація. Сім ініціативних мам зібралися та зареєстрували ГО «Асоціація родин, що виховують дітей із інвалідністю «Світанок».

Діти – це сонце, що дарує багато тепла та світла. Кожну дорослу людину своєю любов’ю вони осявають і зігрівають по-своєму: у тій мірі, в якій одержують від неї самі. Підростаючи, обирають вони і своє особливе місце серед людей, адже кожна дитина по-своєму унікальна. Кожна юна особистість має своє обличчя, своє волосся, свої очі, руки та ноги, свій голос, свою посмішку і, звичайно ж, свій розвиток.
Та помилкову думку мають, коли вважають менш розвиненими тих дітей, розвиток яких ускладнено дефектами. Адже це неправильно. Просто такі діти інакше розвинені, тобто не так, як їхні однолітки. Це діти-інваліди, особливі діти.
Особливих дітей не завжди розуміє суспільство і часто вони не можуть знайти своє місце в цьому суспільстві. І в першу чергу на допомогу таким діткам приходять не хто інші як їхні батьки. Ось і цього разу батьки маленьких вихованців Прилуцького центру соціальної реабілітації дітей «Світанок» в якийсь момент зрозуміли, що можуть зробити для своїх, і не тільки своїх, дітей щось більше.
Основна місія організації Громадської організації гуманна та важлива на сучасному етапі розвитку нашого суспільства – сприяти розвитку інклюзивного та безбар’єрного середовища з метою покращення якості життя дітей і молоді з інвалідністю через посилення спроможності їх родин і зміну системи відносин влади та громади.
Голова ГО Олена Денисенко, мама 10-річного хлопчика, переконана, що сьогодні, як ніколи, активний громадський сектор потрібен нашій країні та нашому суспільству. «Ми – матері, родини, які виховують дітей із інвалідністю міста Прилуки, згуртувалися в громадську організацію з метою сприяння інтеграції в суспільство, захисту законних конституційних прав та інтересів дітей і молоді з інвалідністю, їхніх родин, сприяння вирішенню їхніх соціальних потреб, а також підтримки установ, організацій і програм, завданням яких є соціальна адаптація та реабілітація дітей і молоді з інвалідністю, – говорить Олена. – У нас багато проблем, багато потреб і багато ідей для їх вирішення. Ми прагнемо, щоб голос батьків, які виховують дітей із інвалідністю був почутий суспільством і владою на всіх рівнях».
Так, батьки не можуть зробити своїх дітей здоровими, але їм під силу зробити їх щасливими. Це і є основною метою всіх їхніх починань.

Четвер, Черв. 29 2023

Як відомо, потреба в донорській крові виникає в людей будь-якого віку з різними серйозними захворюваннями або під час хірургічних втручань. Тому кожен донор, який здає кров безоплатно, робить свій безцінний внесок у добру справу – порятунок людських життів.
У 1930 році австрієць Карл Ландштейнер отримав Нобелівську премію за відкриття груп крові людини, а у 2005-му на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я дату його народження ознаменували Днем донора крові. Відтоді щороку 14-го червня люди на всіх континентах Землі говорять, що ділитися кров’ю не тільки важливо та благородно, а ще й корисно.
Спеціально до Всесвітнього Дня донора голова ГО «Патріот Прилуки» Олександр Дуденок розповів, чому став донором, наскільки це важливо у наш час, та що мотивує його не зупинятися допомагати людям.
Олександр Миколайович є власником посвідчення Почесного донора України, яке можна отримати після мінімум сорока донацій.
Про рішення стати донором
Моя перша донація відбулася у грудні 1989 року на місцевій станції переливання крові. Потім була перерва і згодом почався активний період у моїй історії донорства.
Колись давно, коли я ще навчався в медичному училищі (з 1987 року), адміністрація закладу звернулася до студентів із проханням долучитися до здачі крові. Не пам’ятаю точно ситуацію – чи то в аварію хтось потрапив, чи ще щось – але була потрібна кров. І я погодився. Так відбулася моя перша донація.

Четвер, Бер. 02 2023

Наприкінці лютого українці традиційно чують про наміри скасувати святкування 8 березня.
Думки щодо цього свята однак різняться, адже деякі вважають 8 березня пережитком радянщини, а інші – наголошують, що це саме день боротьби за права жінок і жодної радянщини там немає.
Цьогоріч ситуація від слів зрушила в бік дій. 13 лютого група депутатів Верховної Ради України зареєструвала законопроєкт, що передбачає скасування 8 березня, 1 та 9 травня. Натомість вони запропонували українські відповідники:
– замість 8 березня – 25 лютого, який стане Днем української жінки;
– 9 березня – Шевченків день;
– другу неділю травня зробити офіційно Днем матері, який не один десяток років святкують українці;
– 1 травня (так званий «День праці»), який використовувався для пропаганди в радянському союзі та третьому рейху, скасувати без замінників;
– позбутися минулих рудиментів щодо святкування «Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні» 9 травня, що використовується московським режимом як головне ідеологічне обґрунтування агресії під гаслами «боротьби з нацизмом і фашизмом», натомість пропонується 8 травня, у день закінчення Другої світової війни на європейському фронті, відзначати «День пам’яті та примирення», як траурний день пам’яті десятків мільйонів загиблих, не роблячи його вихідним.
І якщо з травневими «святами» усе більш-менш зрозуміло та логічно, то навколо 8 березня знову безліч розмов. Як ми всі пам’ятаємо, активні спроби скасувати Жіночий день в Україні вже були. У 2017 році Інститут національної пам’яті, очолюваний В’ятровичем, уже намагався скасувати 8 березня. Лише через великий галас у медіа та критику активісток жіночого руху ця ідея була розкритикована та не мала втілення. Чи втілиться вона тепер? Поки складно сказати, тим паче деякі активісти вважають, що зараз, коли триває війна, наступ на жіночі права – це просто шкідництво. Тим паче в такому контексті. Що ж можна сказати про альтернативу цьому дню, запропоновану нардепами? Отож, на противагу 8 березня вони вважають більш доцільним відзначати «День української жінки» в дату наро- дження найвідомішої української письменниці та громадської діячки – Лесі Українки, а саме 25 лютого.

Четвер, Груд. 22 2022

Під час відключень світла українці, особливо ті, в домівках яких немає газу, використовують газові плити, балони та пальники, щоб нагріти воду та приготувати їжу.
У мирний час такими приладами користувалися туристи в походах.
Зазвичай портативний пристрій складається з однієї конфорки, регулятора сили вогню та газового балону.
Пальники позбавляли туристів від клопоту шукати дрова та розпалювати багаття. До того ж, деякі з них можна запалювати прямо в наметі.
Сьогодні пальники можна поділити на кілька типів:
газові пальники: інтегровані системи й навіть кемпінгові плити;
бензинові чи рідкопаливні пальники, які працюють на гасі, спирті, бензині, дизельному та авіаційному паливі;
пічки для твердих видів палива.
Найпростішим, найдешевшим і найбезпечнішим варіантом буде простий газовий пальник, однак якісної збірки. Як правило, він працює нетривалий період і справжню небезпеку може становити тільки в невеликому просторі з закритими отворами для провітрювання, як наприклад, у наметі.
Кемпінгові газові опалювачі, які використовують у наметах, працюють тривалий час і є джерелом потенційної небезпеки. Тому їх слід використовувати тільки попередньо пересвідчившись, що всередині добре циркулює повітря та немає ризику отруїтися чадним газом.
У ДСНС також попереджають про небезпеку невеликих балонів. Вона нічим не відрізняється від небезпеки великого газового балона. Дуже небезпечними є самі пари газу, які залишаються в уже використаному балоні.

Страница 1 из 25

Фото зі статті

Шановні прилучани! 9 травня в Україні відзначають День Європи –...
Уже близько 2 тижнів у місті активно триває ямковий ремонт...
Учасники бойових дій, люди з інвалідністю внаслідок війни, члени...
У рамках участі в проєкті міжнародної технічної допомоги...
Відтепер подвиг наших полеглих Героїв-земляків може бути...
Щиросердно вітаю вас із найбільшим християнським святом –...
Шановні прилучани! Прийміть найщиріші вітання з величним...
«Чоловік повинен не говорити, а робити» – такої думки...
Два будинки готують до відключення від ЦО Відповідно до Порядку...
ода й уся рослинність починає активно рости та квітнути, трава,...

Хто на сайті

Зараз 795 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті

Телефон редакції

050-916-95-31

Підпишись на нашу розсилку!