Є проблема (73)
«Діти виходять гратися в пісочниці, де немає піску» – так можна було б описати літній відпочинок дітлахів дошкільного та молодшого шкільного віку на дитячих майданчиках у Прилуках. У чому причина та хто за це відповідає?
Ми й самі з дитинства пам’ятаємо, як чудово та весело гратися в піску: ліпити пасочки, вежі, фантазувати й креативити. І якщо мешканці приватного сектору традиційно дбають про створення відповідних умов (будівництво самої пісочниці та регулярне завезення піску) для своїх дітей самостійно, то хто ж опікується цим у загальнодоступних місцях і на прибудинкових територіях багатоповерхівок?
Страшна правда в тому, що діти тонуть мовчки. Тихо та швидко. Багато хто думає, що утоплення супрово- джується криками про допомогу та бурхливими рухами. Надувний дитячий басейн, ставок по коліно, берег моря, озеро, ємність для води – це може статися будь-де. Усього хвилина неуважності може призвести до трагедії.
Як зрозуміти, що дитина тоне?
Дитина завмирає, очі широко розкриті та не рухається. Може йти під воду з головою і різко відштовхуватись, так може тривати кілька разів і здається, що дитина грається.
Дитина може робити хаотичні рухи, розмахувати руками.
Погляд скляний, очі широко розкриті, губи стиснуті.
Так уже склалося, на жаль, що не славиться наше місто гарними дорогами та, зокрема, тротуарами. Руйнуються вони з різних причин. Це можуть бути як механічні пошкодження, так і вплив природних умов або ж банально час. Довгий час, упродовж якого не проводяться жодні ремонтні роботи на тій чи іншій ділянці пішохідних доріжок.
Буває ж так, що на тротуарі чи прилеглій зеленій зоні проводяться певні ремонтні роботи, для яких старий асфальт якраз і доводиться знімати – але це не про ремонт пішохідної зони. Оскільки всі комунікації в основному знаходяться під землею, для того, аби щось відремонтувати, доводиться рити траншеї та котловани.
Так, прилучани впродовж тривалого часу споглядали як відбувається «перекопування», по іншому й не скажеш, всієї пішохідної зони від залізничного мосту по вулиці Переяславській до супермаркету «Фора». Працювали там спеціалісти Прилуцького РЕМ, які виконували заміну кабелів. Але чомусь, навіть закінчивши свої поточні ремонтні роботи, вони не поспішають із приведенням тротуару до нормального вигляду.
У ході апаратної наради міського голови серед іншого говорили про стан вулично-шляхової мережі Прилук. Із даного питання доповів начальник управління житлово-комунального господарства Олег Созінов.
Як зазначив посадовець, сьогодні вулично-шляхова мережа міста загалом налічує 1,5 млн кв. м. Із них майже 900 тис. кв. м – це дороги з твердим покриттям. Враховуючи це, щороку необхідно проводити поточний ямковий ремонт на площі не меншій, ніж 15 тис. кв. м. Такі об’єми були визначені та заактовані за результатами весняного комісійного обстеження доріг у 2023 році, яке було проведено за участі представників міської ради, балансоутримувача та патрульної поліції області. До прикладу, за цінами 2023 року – це приблизно 17 мільйонів гривень.
Минулого року на проведення ямкового ремонту в бюджеті було передбачено лише 25% від зазначеної суми – асфальтували найбільш критичні ділянки дороги. Однак, у зв’язку з погіршенням погодних умов терміни виконання були зменшені, у результаті виконано менше 3 тис. кв. м із необхідних 15 тисяч.
Так, було заасфальтовано найкритичніші та найглибші ями, які несли загрозу учасникам дорожнього руху.
Ми завжди раді допомогти нашим читачам у вирішенні того чи іншого питання. Якщо ж не вдається зробити цього самостійно – шукаємо підтримки серед прилучан.
Днями в пошуках такої підтримки, а також однодумців – людей, які теж стикнулися з подібною проблемою, до редакції звернувся місцевий мешканець Олег Мурашко.
Річ у тім, що вже понад рік пан Олег не може знайти відповіді на таке нібито просте питання «Звідки з’явився борг за постачання газу?», якщо він щомісяця справно сплачує за дану послугу відповідно до показів свого лічильника.
Розпочалася ця історія з того, що ще наприкінці 2021 року пан Олег побачив у своїй платіжній квитанції запис про наявність переплати в сумі 13 000 грн. Будучи переконаним, що то якась технічна помилка, продовжував справно оплачувати рахунки. Дивно, але не дивлячись на вчасну оплату послуги, сума «імовірної» переплати не змінювалася. Лише на шостий місяць у квитанції з’явилася нова сума – переплата 15 тисяч гривень. У пана Олега виникло бажання розібратися в ситуації, і він збирався звернутися до Центру обслуговування клієнтів РГК «Чернігівгаз», що знаходиться в нашому місті по вулиці Переяславській (колишня Коптєва), однак на той момент не міг вільно пересуватися, бо зламав ногу, а його дружина вже не один рік тяжко хворіє та має групу інвалідності, до того ж, обоє перебували в траурі після смерті єдиної доньки.
Тема сміття та роботи КП «Послуга» є найбільш обговорюваною серед прилучан упродовж останнього місяця. Адміністрація підприємства постійно виходить на зв’язок із владою та громадськістю й озвучує проблеми, які спіткали КП. А це і незатвердження програми, бюджету, а відповідно ж і відсутність фінансування для КП «Послуга», податкова заборгованість, заборгованість по заробітній платі працівникам тощо. А ще дужче жахає така ситуація, адже наразі розпал літа, спекотна погода і сміття, яке не вчасно вивозиться, дуже швидко може перетворюватися на розплідник зарази по місту.
Близько двох тижнів тому підприємство повідомило прилучан про вимушену зупинку в роботі. Однак міська рада знайшла тимчасовий вихід і виділила на потреби КП «Послуга» трохи більше, ніж 2,5 т пального, яке було закуплене раніше для генераторів. Цілком зрозуміло, що за тиждень простою сміттєві баки по всьому місту були переповнені, тому пального не на довго вистачило.
Останні коментарі
-
Потрібні нові системи сповіщення
Написав Антон 22.02.2024 (Міські новини)
- Бажано, щоб і старі системи сповіщали про відбій
- Як вони так швидко вибиваються ті ями...
- Але ж проблема існує...
Будьте на зв'язку з нами
Заголовок
- Чергова допомога захисникам Прокоментуй першим!
- Ветеранська політика в Прилуках Прокоментуй першим!
- Сучасні системи РЕБ та станції підсилення сигналу – БФ «Надія» та Валерій Дубіль продовжують підтримувати ГУР Прокоментуй першим!
- Скільки за тепло і воду заборгували жителі Дослідної? Прокоментуй першим!
- Оригамі – цікаво та просто Прокоментуй першим!
- Чемпіонат України Прокоментуй першим!
Теги
Фото зі статті
Хто на сайті
Зараз 1235 гостей и жодного зареєстрованого користувача на сайті